fbpx

Darmowa dostawa

Dzisiaj zamawiasz, jutro odbierasz

Zawsze świeże produkty

Pytania? +48 577 167 000

Dieta ketonowa to plan żywieniowy, który koncentruje się na żywności, która dostarcza dużo zdrowych tłuszczów, odpowiednią ilość białka z ograniczeniem węglowodanów.

 Celem jest uzyskanie większej ilości kalorii z tłuszczu niż z węglowodanów. Keto działa poprzez wyczerpywanie zapasów cukru w ​​organizmie. W rezultacie zacznie rozkładać tłuszcz na energię. Powoduje to produkcję cząsteczek zwanych ketonami, które organizm wykorzystuje jako paliwo. Kiedy organizm spala tłuszcze, może to również prowadzić do utraty wagi.

W tym artykule wyjaśniamy zalety diety ketonowej, a także związane z nią zagrożenia.
1. Wspomaga odchudzanie
 • Dieta ketogeniczna może promować odchudzanie na kilka sposobów, w tym zwiększenie metabolizmu i zmniejszenie apetytu. Keto składa się z pokarmów, które sycą człowieka i może obniżać poziom hormonów stymulujących głód . Z tych powodów przestrzeganie diety ketonowej może zmniejszyć apetyt i promować utratę wagi.
 • Osoby stosujące dietę ketogeniczną straciły 2 kilogramy więcej niż osoby stosujące dietę niskotłuszczową w ciągu 1 roku.
2.Skuteczny sposób w walce z trądzikiem
 • Trądzik ma kilka różnych przyczyn i może mieć związek z dietą i poziomem cukru we krwi u niektórych osób.
 • Spożywanie diety bogatej w przetworzone i rafinowane węglowodany może zmienić równowagę bakterii jelitowych i spowodować znaczny wzrost i spadek poziomu cukru we krwi, co może niekorzystnie wpływać na zdrowie skóry.
 • Zmniejszając spożycie węglowodanów, dieta ketogeniczna może zmniejszyć objawy trądziku u niektórych osób.
3. Może zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów
 • Dieta ketogeniczna może być bezpieczną terapią uzupełniającą do stosowania wraz z chemioterapią i radioterapią u osób z niektórymi nowotworami. Dzieje się tak, ponieważ spowodowałoby to większy stres oksydacyjny w komórkach rakowych niż w normalnych komórkach, powodując ich śmierć.
 • Ponieważ dieta ketogeniczna obniża poziom cukru we krwi, może również obniżyć ryzyko powikłań insulinowych . Insulina to hormon kontrolujący poziom cukru we krwi, który może mieć powiązania z niektórymi nowotworami.
4. Może poprawić zdrowie serca
 • Kiedy dana osoba stosuje dietę ketogeniczną, ważne jest, aby wybierała zdrową żywność. Dla nas to nie problem ! możemy Ci to zagwarantować  Zamów dietę już dziś!
 • Niektóre dowody pokazują, że spożywanie zdrowych tłuszczów, takich jak awokado, zamiast mniej zdrowych tłuszczów, takich jak skórki wieprzowe, może pomóc w poprawie zdrowia serca poprzez obniżenie poziomu cholesterolu.
 • Osoby stosujące dietę ketogeniczną doświadczyli znacznego spadku poziomu cholesterolu całkowitego, lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) lub złego cholesterolu i trójglicerydów oraz wzrostu lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) lub „dobry” cholesterol.
 • Pozytywny wpływ diety na zdrowie serca zależy od jakości diety. Dlatego ważne jest, aby podczas stosowania diety ketonowej jeść zdrową, zbilansowaną pod względem odżywczym żywność.

Unikać diety ketonowej powinny :

 • osoby z zaburzeniami odżywiania
 • osoby z chorobą nerek lub zapaleniem trzustki
 • kobiety w ciąży i karmiące piersią
Nasi specjaliści czuwają, aby wszystkie składniki dobierane do naszych diet były zbilansowana i odpowiednio przygotowywane.
A może chcesz dowiedzieć się czy dieta keto jest dla Ciebie? zadzwoń do NAS, a nasi dietetycy postarają Ci się pomóc.
Czy dieta ketogeniczna jest dobra dla Ciebie ? przekonaj się ! zamów wersję próbną i spróbuj !
Jeśli nie jesteś pewien czy poradzisz sobie z właściwym komponowaniem diety, to postaw na specjalistów w tej dziedzinie…Czyli nas!

Informację których używamy są ze sprawdzonych źródeł, jak i z naszego doświadczenia, chcesz pogłębić swoją wiedzę o badania naukowe, na których bazujemy ? Poniżej zamieszczamy linki z których czerpaliśmy wiedzę 😉

(1) https://www.healthline.com/nutrition/ketogenic-diet-and-weight-loss

(2) https://www.healthline.com/nutrition/what-is-ketosis#Ketosis-is-not-the-same-as-ketoacidosis

(3) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22041813/